2019 m. sausio 12 d., šeštadienis

Pamiršti sausainiai ir (laikinas?) sugrįžimas

Taip... tai buvo taip seniai, kad teko pasukti galvą koks mano prisijungimas.
Bet šiandien draugė Daiva užklausė ar dar rašau ką, atsakiau, kad ne, bet pusdienį mano galvoje kirbėjo mintis, gal vėl sugrįžti???
Bent jau sukelti receptus, kurie nusėdę "folderiuose" 2017..2018..

Sugrįžimui, labai įdomus, paprastas sausainukų ar saldukų (gal geriau) receptas, kuriuos paragavau pas tą pačią draugę, kuri ir priminė man apie blogą. Simboliškas tas pavadinimas, pamiršti sausainiai, kaip ir šis pamirštas mano blogas :)Šaltinis: "Dovanos iš virtuvės"
Reikės:

2 didelių kiaušinių baltymai
120 g. Rudojo cukraus
120 g. Pekano, graikinių arba migdolų riešutų
150 g. Juodojo šokolado
Žiupsnelis druskos
1 a.š. vanilės

Orkaitę įkaitinti iki 180 °C , kepimo skardas iškloti folija.
Sutraiškyti ar sumalti riešutus, susmulkinti šokoladą. Dubenyje išplakti kiaušinio baltymus su žiupsneliu druskos, po truputį pilti cukrų ir maišyti, kol gausis morengo konsistencija. Suberti riešutus, šokoladą, vanilę viską gerai išmaišyti.
Šaukštu dėti masę į skardą, šauti į orkaitę, ir iš kart išjungti orkaitę. Palikti bent 3 valandas, o geriausiai per naktį. Kitą rytą atsargiai nuimti sausainukus nuo folijos ir sudėti į sandarų indą.

Man kažkodėl jie labai prikibo, tad nepavyko nuimti gražiai, kitą kart bandyčiau ant kepimo popieriaus galbūt ir mažinčiau šokolado kiekį. Bet au nesaldinta arbata /kava pats tas :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Tuno salotos su putpelių kiaušinukais

Tuno salotas darau gan dažnai kai norisi kažko greito ir lengvo. Šioms sunaudojau: Dvi saujas salotų lapelių Pusę raudonos ...