2014 m. balandžio 27 d., sekmadienis

Skaniems sekmadienio pusryčiams - bulguro košė su uogomis ir medumi


 Tokie pusryčiai - beveik idealūs :) Iki pilno idealumo trūksta, kad jie būtų valgomi kur balkone ant jūros kranto... :)

O košę verdu taip: ~3 puodelius vandens užvirinu,dedu truputį druskos. Kai vanduo užverda pilu ~ 1 puodelį smulkaus bulguro kruopų. (Tiksliai nematuoju, todėl sunku pasakyti, bet maždaug 1 puodeliui bulguro reiktų 3-4 puodelių skysčio). Pastoviai maišyti, nes košė greitai tirštėja. Dedu taip maždaug piršto storio gabaliuką sviesto, ir dar maždaug puodelį pieno. Košė rieboka, ne ant vandens virta, ne :) bet gi sekmadienio pusryčiams :)
Pastoviai maišant virti apie 5-7 minutes, kai košė sutirštėja ir kruopos beveik minkštos, išjungti ir dar palikti pastovėti apie 5 min.
Gali reikti ir daugiau skysčio, viską pilu "iš akies" tai jei matau, kad per greit tirštėja, skysčio įpilu daugiau. Bet pastovėjusios kruopos subrinks, kruopų nereiktų perdėti.
Cukraus nededu, nes valgom su medum ir šviežiom uogom.
Šiek tiek informacijos apie bulgur kruopas iš interneto:

„Bulgur" - tai dirbtinės kruopos iš kviečių grūdų.  Paprastai „bulgur" kruopoms ruošti naudojami kietieji kviečiai (lot. - Triticum durum). „Bulgur" yra populiarios Šiaurinėje Afrikoje, Rytų Europoje, Artimuosiuose Rytuose bei Vidurio Azijoje ir, galima sakyti, įaugusios į šių regionų mitybos kultūrą. Kruopos ruošiamos vardant kviečių grūdus vandenyje, vėliau juos išdžiovinant, ir tokiu būdu kviečio grūdo vidus tampa stiklo kietumo. Po to kviečiai sudrėkinami, kad suminkštėtų sėlenys - išorinis grūdo sluoksnis. Grūdai tuomet yra grūdami arba malami taip, kad atsiskirtų sėlenys ir grūdo gemalas, o grūdo endosperma subyrėtų į stambokas kruopas. Gautas rezultatas yra maistinga kviečių forma, kuri gali būti saugoma labai ilgai, o išverda palyginus labai greitai. Tai yra kvietinė versija greitai paruošiamų ryžių („parboiled, precooked rice").

„Bulgur" dažnai yra painiojamos su paprastomis kvietinėmis kruopomis, kurios yra ruošiamos kitokiu būdu: jos nėra apverdamos, nuo jų nevalomos sėlenys - tai tik paprasčiausiai stambiai sumaltas grūdas. 
Yra keletas „bulgur" kruopų dydžių: nuo stambių (skersmuo apie 3,5 mm) iki visiškai smulkių (0,5-2 mm). Stambios „bulgur" kruopos yra naudojamos lygiai taip pat, kaip ryžiai ar kuskusas: virtos vandenyje ar garuose tinka bet kokiam skystam patiekalui, plovams, troškiniams ar salotoms, kepinių įdarams, o smulkios „bulgur" kruopos tinka ruošti vegetariniams maltinukams, kotletams, košėms ar saldiems pudingams. „Bulgur" dažnai dedamas kepant duoną - čia jis atstoja neskaldytus grūdus. Paruoštos „bulgur" kruopos yra riešutų skonio, ilgiau kramtomos, pagal maistingumą turtingesnės už ryžius ar kuskusą, turi daugiau maistinių skaidulų, baltymų, vitaminų ir mineralų: sudėtyje yra daug kalcio, fosforo, geležies. 

http://www.jogosmityba.lt/index.php?id=604

Man labai patinka bulgur košė, ne tik skani, bet ir maistinga! 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Tuno salotos su putpelių kiaušinukais

Tuno salotas darau gan dažnai kai norisi kažko greito ir lengvo. Šioms sunaudojau: Dvi saujas salotų lapelių Pusę raudonos ...