2013 m. liepos 10 d., trečiadienis

Bananiniai ledai su uogomis


OMG !! OMG!! šios vasaros atradimas! Gal jau kitiems pasenęs reikalas, man tai buvo naujiena, ir labai teigiama naujiena.
Girdėjau jau seniau iš forumų apie užšaldytus bananus, bet žiūrėjau labai kritiškai, kas čia gali būti skanaus iš šaldyto banano, ir dar ledais vadinti?! Kol nepabandžiau pati. Tikrai pasakyčiau kad čia yra grietinėlės, nes jie nepanašūs į sorbetą, jaučiasi tarsi kreminis skonis. Ir visas stebuklas šaldytuose bananuose! Ir aš dabar suprantu kodėl mano darytas kokteilis su bananais ir ledukais dvigubėjo akyse, nors ir bananai nebuvo šaldyti bet ledukai dėjos.
Iš vieno nedidelio banano ir kelių šaukštų uogų bei pieno gaunasi kelios didelės porcijos ledų! Ir sveikesni bei greitesni nei kiti tikrieji ledai. Dariau ne kartą, ypač šiltiems vasaros vakarams - idealu!

O šiems ledams sunaudojau:

1 bananą
~3 v.š. šaldytų uogų mišinio (braškės, avietės, serbentai, vyšnios)
~4 v.š. pačio neriebiausio pieno  (jei reikia, dar galima pridėti)

Bananą nulupti, supjaustyti į kelias dalis ir dėtį į šaldiklį kol pilnai sušals.

Tiesa, šitiems ledams pasigaminti reiks mikserio, nežinau ar su blenderiu pavyktų, gal.. bet aš naudojau tokį mikserį kaip antras iš dešinės nuoroda iš interneto kur peiliukai sukasi iš apačios. Kelios sekundės pulsinių paspaudimų ir ledai paruošti!

Sudėti šaldytą bananą, uogas ir pilstelti šiek tiek pieno, keliais paspaudimais ant stipriausio greičio "sumalti" uogas ir bananus. Jei gaunasi per daug tiršta, dar pripilti šiek tiek pieno.

Patiekti iš kart, kai šilta, ledai tirpsta greičiau nei įprasti. Bet jie tikrai kabinami šaukštu, ir gan kreminė konsistencija nuo pat pradžių. Skanu ir gaivu!


Variacijos čia gali būti įvairios, svarbu naudoti bananą ir kitus šaldytus vaisius.
Pabandykit, kas nebandę, patiks!
Tiesa, jei mėgstat saldžiai, tai galima pridėti cukraus ar medaus, nes uogos buvo rūgščios, bet man patiko.

5 komentarai:

 1. O taip taip, šaldyti bananai man buvo atradimas pernai, kai atradau tokius ledus - užsimanei ir jau yra ()aišku jei yra šaldytų bananų) :)
  Tik štai pernai pas save taip ir nesugebėjau įdėti išskyrus vieną variantą su varške, kurį irgi rekomenduoju http://shirshiulizdas.blogspot.com/2014/02/varskes-ledai.html

  AtsakytiPanaikinti
 2. o įdomus variantas irgi, kai turėsiu varškės reiks pabandyti!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ir atgaivina ir labai skanu

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kam seniena, o kam N E R E A L I naujiena :)) ACIU uz recepta! Maivosi bananas grietinele apsimesdamas :) liux :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. :) Jurgita, smagu!
   o jau paskutinis sakinys privertė nusišypsoti!

   Panaikinti

Tuno salotos su putpelių kiaušinukais

Tuno salotas darau gan dažnai kai norisi kažko greito ir lengvo. Šioms sunaudojau: Dvi saujas salotų lapelių Pusę raudonos ...